پاسخ ظریف به ترامپ: دخالت در امور کشورهای دیگر به ویژه «ایران» را متوقف کن!

پاسخ ظریف به ترامپ

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در توییتی به سخنان بامداد یکشنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

وزیر خارجه ایران در توییتی بدین منظور نوشت: «تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از دخالت در امور سایر کشورها دست بردارید. به ویژه کشور من. و باور کنید با هیچ سیاستمدار آمریکایی مشاوره نمی‌کنیم.»

ظریف همچنین در پاسخ به سخنان کذب رئیس جمهور آمریکا گفت، ایران در چند ماه آینده ونتیلاتور (دستگاه تنفسی) صادر خواهد کرد.

دونالد ترامپ بامداد یکشنبه در سخنانی با گرفتن ژست حمایت از مردم ایران، مدعی شد: «تصاویری از تعداد زیادی کیسه‌های [اجساد] را در تلویزیون نشان می‌دهند… اگر آنها به دستگاه تنفسی نیاز داشته باشند، که دارند، مایلم برایشان ونتیلاتور بفرستم… [ایران] از طاعون پر شده است.»

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ایران، به بیان ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نما شده‌ علیه تهران پرداخته و گفت: «زمانی که دولت را در دست گرفتم، ایران یک [دولت] تروریست بود، اما کنون آنها نمی‌خواهند سر به سر ما بگذارند… آنها اکنون یک ملت متفاوت هستند… آنها می‌خواهند توافق کنند ولی تنها دلیلی که باعث می‌شود این کار را نکنند این است که برخی می‌گویند ترامپ [در انتخابات] بازنده می‌شود و می‌توانید با یک فریب‌خورده توافق کنید.» (جزئیات بیشتر)

وزیر امور خارجه ایران در روزهای گذشته نیز در توییتی گفت که آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد. ظریف در این توییت نوشت: «با وجود تحریم‌های آمریکا، ایران به لطف منابع انسانی و علمی خود، پیشرفت چشمگیری در مبارزه با همه‌گیری (کرونا) داشت.»

تگ ها

درباره: علیرضااحسانی نیا

اخبار و تحلیل های داغ را از این سایت بخوانید...

متاسفیم ، نظرات بسته شده اند .

نمایش اسلاید آخرین خبرها

سیاست

ویدئو ماه

تصویر روز

Tehran

Fair
رطوبت 27
باد : 8.05 ک /ساعت
16 F
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016