وقتی اصلاح‌طلبان کارشکنی‌های ضدبشری آمریکا را نادیده می‌گیرند

رسانه های اصلاح طلب با عدم موقعیت شناسی سعی دارند با کاسبی سیاسی دوقطبی خاصی را به جامعه القا کنند؛ دوقطبی اشتباهی که جای دوست و دشمن را عوض کرده و تحریم های ظالمانه آمریکا را نمی بیند اما سعی می‌کند به کشوری که در بحران کرونا در کنار ایران بوده حمله کند!

این روزها که کشورمان درگیر مقابله با شیوع ویروس کروناست برخی از گروه های سیاسی به دنبال سید ماهی خود از این آب گل آلود هستند و درواقع منتشر کننده ویروس کرونای سیاسی هستند.
در همین حین درحالی که آمریکا ایران را تحریم کرده است و حتی اجازه ارسال دارو و لوازم بهداشتی به کشورمان را نمی دهد و مانند همیشه اروپایی ها با اینکه در ظاهر از اقدامات خشونت آمیز و ضدبشری آمریکا انتقاد می کنند اما در عمل همراهی تام و تمامی با کاخ سفید برای ضربه به ملت ایران دارند، یک جریان سیاسی دنبال درست کردن یک دوقطبی اشتباه است.

کشورهایی مانند چین سعی کرده اند با وجود همه این تحریم ها به کشورمان کمک کنند و چندین محموله اقلام بهداشتی به کشورمان ارسال کرده اند. در میان کارشکنی های کشورهای غربی این روزها دیده می شود کشورهایی مانند چین، ژاپن و کره جنوبی با اهداف بشر دوستانه از ارسال دارو و لوازم بهداشتی گرفته تا موارد دیگر به کمک رسانی به کشورمان بپردازند.

این در شرایطی که کشورهای غربی نه تنها کمکی به ایران نکردند بلکه سد راه ارسال اقلام بهداشتی و درمانی به کشورمان شدند. اما درظاهر سعی کردند با ژست بشر دوستانه باطن سیاه خود را توجیه کنند. حضور افرادی با عنوان «پزشکان بدون مرز» که در میان آنها نه تنها مخصص بیماری های عفونی نبود بلکه پزشک نیز به همراه نداشتند و اقلام کمی را به کشورمان با خبرسازی های تبلیغاتی ارسال کردند که به اندازه اقدامات خیرین محلی کشورمان هم نمی شود، نمونه بارز این بازی های سیاسی و رسانه ای است.

دوقطبی سازی اشتباه رسانه های اصلاح طلب علیه چین

در این شرایط بود که «کیانوش جهانپور» سخنگوی وزارت بهداشت انتقادی را نسبت به چینی‌ها ابراز داشت، «چانگ هوا» سفیر چین آنرا رد کرد و سعی کرد توضیحاتی در این زمینه ارائه کند. این موضوع باعث شد تا سوء استفاده کنندگان به سرعت دست به کار شوند و دوقطبی مطلوب خود در فضای ویروس کرونا را رقم بزنند.

اما موضع جهانپور توسط برخی از اصلاح طلبان هم مورد نقد قرار گرفت. از جمله «عباس عبدی» کارشناس سیاسی اصلاح طلب نوشت: «این نوع توجیهات کمکی به حل مشکل نمی‌کند. البته نمی‌خواهم بگویم فقط ایران دچار خطا شد. خطای غربی‌ها بویژه ترامپ و بوریس جانسون چنان بود که روی هر اشتباه دیگری را سفید کردند. چینی‌ها هم چه راست گفته باشند و چه دروغ؛ کارشان به خودشان و منافع کشورشان مربوط است.»

وی افزود: «به نظرم بد نیست نسبت به پروتکل شناسایی سازمان بهداشت جهانی اعتراض شود که به احتمال فراوان منشا بخش مهمی از نارسایی‌ها در تشخیص به‌هنگام این ویروس بوده است.»

جالب است که در این میان برخی از رسانه هایی که عمدتا نزدیک به دولت و اصلاح طلبان هستند کاسب کرونا بوده و توئیت سفیر چین با مضون دعوت به همدلی و یادآوری ضرورت همکاری ها برا مقابله با توطئه های کرونا به دروغ و با مغلطه به عنوان تهدید از موضوع بالا جلوه داده شد.

جالب است که همین رسانه ها که کمک های بشر دوستان چین را در نظر نمی گیرند رد کمک ظاهری غربی ها که با هدف ژست سیاسی و نه کمک واقعی بود را با جنجال سازی زیادی تقبیح کردند اما حالا با نادیده گرفتن کمک های کشورهایی مثل چین سعی دارند با دوقطبی سازی آشکار اختلافاتی در این حوزه ایجاد کنند.


در شرایط بحرانی که بایستی دوست و دشمن را به خوبی بشناسیم و همکارای های لازم برای مقابله با این ویروس منحوس را انجام دهیم برخی با کارشکنی سعی دارند از کاه کوه ساخته و با ایجاد اختلاف واهی آب در آسیاب دشمنان انقلاب از جمله آمریکا بریزند.

رسانه هایی که دوست و دشمن را اشتباه گرفته اند

رسانه هایی که در این حوزه کارشکنی می کنند این روزها در برابر کارشکنی های غرب و بویژه آمریکا در مقابله با ایران آنهم زمانی که ویروس کرونا سلامت کشورمان را تهدید می کنند، سکوت اختیار کرده اند.

درحالی جامعه جهانی و حتی سازمان ملل نیز خواستار لغو تحریم های ظالمانه آمریکا در زمان بحران شده است، « دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در دروغی آشکارا بیان می کند که هیچگونه درخواستی برای ارسال و کمک دارو به ایران صورت نگرفته است!

البته اروپا و آمریکا این روزها خود در جدال سرقت و راهزنی اقلام بهداشتی کشورهای دیگر به شدت درگیر هستند و در این زمان نمی توان انتظار داشت که این کشورها با حسن نیت نسبت به ایران اسلامی که همیشه با آن خصومت داشته اند، نگاه کنند اما ماجرا وقتی جالب می شود که برخی از رسانه های مرعوب و شیفته غرب این موارد را نمی بینند و با یک انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت سعی در عقده گشایی علیه کشوری که تا به امروز در ماجرای شیوع کرونا با کشورمان همکاری کرده‌اند، می پردازند.

موضوعی که در این شرایط حاد بیماری کرونا نه تنها به نفع مردم و سلامت جامعه نیست بلکه به ضرر جامعه نیز هست و اما نگرش سیاه سیاسی برخی از رسانه ها حتی موقعیت سنجی هم ندارد و به امنیت و سلامت کشورمان در این حوزه نمی اندیشد و اهداف کور خود را پی می گیرد.

تگ ها

درباره: علیرضااحسانی نیا

اخبار و تحلیل های داغ را از این سایت بخوانید...

0 دیدگاه در “وقتی اصلاح‌طلبان کارشکنی‌های ضدبشری آمریکا را نادیده می‌گیرند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش اسلاید آخرین خبرها

سیاست

ویدئو ماه

تصویر روز

Tehran

Fair
رطوبت 27
باد : 8.05 ک /ساعت
16 F
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016