۲۰۰ هزار بانوی بسیجی در سنگر مقابله با کرونا فعالیت دارند

مینو اصلانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه زنان و خانواده ایرنا، با بیان اینکه بیش از ۹ میلیون عضو بسیج جامعه زنان در سطح شهرها، روستاها، دانشگاه ها، مدارس و غیره فعالیت می کنند، افزود: در بحران ویروس کرونا، از این تعداد، بیش از ۲۰۰ هزار خواهر بسیجی در قالب گروه های جهادی خدمات، در بیمارستان ها حضور دارند؛ از جمله امدادگران بسیجی که برای کمک به عزیزان کادر درمانی در بیمارستان ها فراخون شده اند و گروه های خدماتی که برای یاری رساندن به بیماران در بیمارستان ها و نقاهتگاه ها مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: گروه های جهادی زیادی در حال تولید ماسک و گان هستند که در تهران بزرگ بالغ بر ۲۰۰ هزار ماسک روزانه تولید می شود. همین مقدار در شهرری و سایر شهرهای استان تهران در حال تولید است که خوشبختانه همین روند در سراسر کشور در جریان است.

از تهیه بسته های معیشتی برای حاشیه نشینان تا ارسال غذای گرم به خانواده مستمندان

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، تهیه غذای گرم برای خانواده هایی که درگیر ویروس کرونا هستند و فرصت تهیه غذا برای فرزندان خانواده محدود است را از دیگر اقدامات خواهران بسیجی عنوان کرد و اظهار داشت: این خواهران غذای گرم را به منازل این افراد می رسانند.

وی ادامه داد: خواهران بسیجی بطور روزانه و مستمر به تهیه ارزاق برای خانواده هایی که سرپرست خانواده روزمزد بوده و در برهه زمانی کنونی دچار بیکاری شده اند، می پردازند و این بسته های معیشتی هر روز تهیه و در اختیار این خانواده ها قرار می گیرد.

اصلانی در مورد یاری رساندن به حاشیه نشینان هم یادآور شد: به حاشیه نشین ها هم که عمدتا روزمزد بوده و با مشکلات مالی مواجه هستند در کنار بسته های معیشتی شامل گوشت گرم، برنج، مرغ و سایر ملزومات که تهیه و توزیع می شود، وسایل بهداشتی از قبیل ماسک و مواد ضدعفونی کنننده هم ارایه می شود.

خواهران بسیجی در خط مقدم امدادرسانی به کادردرمانی و بیمارستانی

اصلانی در ادامه این گفت وگو، از تجلیل و اهدای گل خواهران بسیجی به خانواده های کادر درمان، پزشکان و پرستاران در سطح کشور خبر داد و افزود: تهیه آب میوه بویژه آب هویج برای بیمارستان ها و کادردرمان که بسیار مورد نیاز آنان است از اولویت های بسیج است که عمدتا در منازل و مساجد تهیه و در اختیار قرار داده می شود.

وی تصریح کرد: در یکی از پایگاه های بسیج در تهران، روزانه ۲ هزار بسته میوه برای کادردرمانی بیمارستان مسیح دانشوری تهیه و اهدا می شود.

اصلانی درباره ابتکار عمل دیگر بسجیان در این بحران خاطرنشان کرد: در کنار کارهای خوبی که در حال انجام است، می توان تهیه و ارائه روشویی پلاستیکی را یک کار ابتکاری دیگر از بسجیان دانست که در کنار در اصلی نانوایی کارگذاشته می شود تا اقشار مختلف مردم در کنار تهیه نان نکات بهداشتی مورد نظر را هم رعایت کنند تا زنجیره این بیماری قطع شودکه خوشبختانه مورد استقبال تمامی افراد جامعه قرار گرفته است.

راه اندازی سامانه مشاوره اسلامی برای واماندگان کرونایی

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن تاکید بر این که بیش از ۲۰۰ هزار نفر از خواهران بسیجی به صورت شبانه روز در تلاش برای کمک به شهروندان در روزهای کرونایی هستند و روزهای تعطیل برای آنها معنایی ندارد، گفت: در این روزها، سامانه مشاوره اسلامی هم راه اندازی شده که بهترین فضا و فرصت برای ارایه مشاوره و ایجاد آرامش در خانواده ها است.

وی درباره این سامانه توضیح داد: بیش از ۱۵۰۰ مشاور در این سامانه فعال هستند، افرادی که دوره های آموزش روانشناسی اسلامی را گذرانده و در دوره های مختلف شبکه سازی شده اند تا در خدمت مردم بویژه بیماران قرار بگیرند.

اصلانی هدف از ایجاد این سامانه را اینگونه عنوان کرد: بحران کرونا با ویژگی خاص خود، استرس و وسواس بسیاری در خانواده ها ایجاد و آرامش خانواده ها را دچار خدشه کرده و امیدواریم با این سامانه مشاوره به ایجاد و استقرار آرامش در خانواده ها کمک شود و اقشار مختلف جامعه ضمن رعایت موارد بهداشتی، از وسواس ها، استرس ها و اختلافات پیشگیری کنند.

اهدای خون توسط خواهران بسیجی در ۱۸ فروردین

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با یادآوری این موضوع که در بحران کرونا، سازمان انتقال خون با کمبود خون و مشتقات آن مواجه است، تصریح کرد: با توجه به نیازی که کشور به تکمیل بانک اطلاعات خون دارد، روز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه، خواهران بسیجی در سراسر کشور در پایگاه های اهدای خون حضور خواهند یافت و اقدام به اهدای خون خواهند کرد.

وی ادامه داد: با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان انتقال خون در پایتخت، خواهران بسیجی برای اجرایی کردن این اقدام سراسری، روز دوشنبه در این سازمان حضور پیدا خواهند کرد.

اصلانی هدف از این حرکت را ترویج حس نوعدوستی و کمک به هموطنان نیازمند در سراسر کشور عنوان و خاطرنشان کرد: با تمامی پایگاه های اهدای خون سراسر کشور در سطح مراکز استان و برخی شهرها که این پایگاه در آن مستقر هستند، هماهنگی های لازم صورت گرفته و سازمان انتقال خون این کار را انجام می دهد.

تگ ها

درباره: علیرضااحسانی نیا

اخبار و تحلیل های داغ را از این سایت بخوانید...

0 دیدگاه در “۲۰۰ هزار بانوی بسیجی در سنگر مقابله با کرونا فعالیت دارند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش اسلاید آخرین خبرها

سیاست

ویدئو ماه

تصویر روز

Tehran

Fair
رطوبت 27
باد : 8.05 ک /ساعت
16 F
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016